درخواست همکاری

هفت شهر عشق را عطار گشت

ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم

درخواست همکاری

– مشارکت در جامعه محلی یعنی فرایند بکارگیری توانمندیهای فردی یا گروهی ذی نفعان برای دستیابی به یک هدف گروهی است. در این فرایند، رفتار آگاهانه، خواست جمعی، پذیرش جمعی، انتخاب و وجود نیازهای مشترک اهمیت دارند. آنچه در یک فرایند مشارکت موفق مهم است احساس نیاز برای حل یک مشکل، شناخت آن مشکل و احساس نیاز به همکاری گروهی با توجه به میزان دانش و توانمندی افراد و شناخت آنان از توانایی‌ها و امکانات موجود و حداکثر استفاده از آنهاست.

– مرکز نیشابورشناسی برای هر کدام از اهداف و شیوه های اجرایی آنها، درخواست همکاری از همشهریان گرامی دارد، لذا چنانچه در نیل به اهداف مطرح شده، راهکاری به نظرتان می رسد، نظرات و پیشنهادهای مفید خود را با ما به اشتراک بگذارید و با عضویت در پورتال و ثبت نظرات گرانبهای تان و یا ثبت نام در سامانه دوستداران توسعه نیشابور، چنانچه دارای تخصص و تجربیات مفید علمی می باشید، در شبکه سازی نخبگان علمی و فرهنگی شهرمان ما را یاری نمایید.

– در این پورتال تا حدودی یک بانک جامع اطلاعات و اسناد علمی و فرهنگی نیشابور تحت عنوان مرکز اسناد با بیش از 1000 سند مشتمل بر: فایل های دیجیتال تعدادی از کتاب ها، مقالات، پایان نامه ها، نسخ خطی، از شخصیت ها، آثار علمی، تصاویر قدیمی نقاط شهری و اماکن فرهنگی، فیلم و آثار دیداری و شنیداری و . . تهیه و ارائه گردیده که بخشی از آنها خریداری شده است و در نظر داریم پیش از هر اقدامی، حداقل در تهیه و تکمیل این بانک از شما کمک بگیریم. لذا خواهشمندیم با عضویت در پورتال، ما را در تکمیل این زیرساخت مهم علمی و فرهنگی یاری نمایید.

– درصورتی که سند یا اثر ارزشمند علمی یا فرهنگی –عکس، فیلم و . . مرتبط با نیشابور در اختیار دارید و قصد وقف علمی یا حتی فروش آن را دارید، مشتاقانه حاضر به مذاکره و جلب رضایت شما هستیم. اگر توفیقی حاصل شد، این پورتال گام اولیه برای تاسیس و راه اندازی فیزیکی کتابخانه و مرکز اسناد نیشابورشناسی در این فرهنگ شهر را فراهم خواهد نمود.

∨بخشی از منابع مرکز اسناد نیشابورشناسی

0
پایان نامه تحصیلی دارای متن
0
مقالات پژوهشی دارای متن
0
مقالات کنفرانس و آثار دیجیتال
0
آثار دیداری و شنیداری دیجیتال

– در بخش پایش توسعه و مهندسی نیازهای توسعه نیشابور، خواهشمندیم ما را در شناسایی نیازهای واقعی توسعه بخش های مختلف علمی، فناوری و فرهنگی، تبیین نظام مسائل و مشکلات فراروی توسعه شهری و روستایی، اولویت بندی نیازهای توسعه و درنهایت در تهیه نقشه راه توسعه علمی و فرهنگی شهر یاری نمایید. اگر فعال اقتصادی یا فرهنگی می باشید و مسائل و مشکلات را شناسایی نموده اید قطعا بخشی از راهکارها و پاسخ به نیازها در دستان شماست، راهکارها و پیشنهادهای مفیدتان را نیز ارسال نمایید.  قصد داریم یک اتاق فکر مجازی شکل گیرد.

– از خیرین شهرمان تقاضا داریم، صندوق توسعه نیشابور تحت مدیریت خود این عزیزان راه اندازی گردد و این مرکز نیز آماده همکاری علمی و تعیین اولویت های توسعه شهرستان می باشد.

درخواست هم اندیشی نخبگان و خبرگان درخصوص ضرورت های توسعه امروز نیشابور

زیرساخت های اقتصادی و مهم

  • امکان سنجی احداث فرودگاه
  • احداث صنایع پایین دستی فولاد
  • احداث صنایع فرآوری تولیدات کشاورزی
  • شهرک تولید و عرضه صنایع دستی، جواهرات و سنگ های زینتی نظیر فیروزه و . . با هدف توسعه پایدار

توسعه شهری و فرهنگی

  • احیای بافت قدیمی شهر و راه اندازی موزه های فرهنگی و مردم شناسی
  • برگزاری جشنواره ها و مسابقات متنوع  فرهنگی در سطح ملی و بین المللی در روزهای ملی خیام و عطار نیشابوری
  • اعطای جوایز ویژه به مناسبت های روزهای ملی

بزرگداشت مشاهیر

  • برگزاری همایش های علمی-فرهنگی به منظور ارج نهادن جایگاه مشاهیر معاصر شهرستان نظیر استاد کمال الملک، پرفسور حسین صادقی، استاد مشکاتیان، استاد شفیعی کدکنی، خیر مدرسه ساز عبدالرضا وکیلی و. . . و تبیین نقش و آثار شامخ این عزیزان در توسعه نیشابور
  • برگزاری نشست های فرهنگی و بررسی خدمات علمی مشاهیر در بازه های 6 ماهه

نحوه همکاری و پیشنهادهای خودتان را طرح و ارسال نمایید.
مشخصات
این فیلد را پر کنید
شماره همراه *
این فیلد را پر کنید
ایمیل شما
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
سوابق علمی و پژوهشی
این فیلد را پر کنید
نحوه همکاری و پیشنهادهای شما
این فیلد را پر کنید
همشهریان گرامی لطفا در صورت داشتن اسناد علمی یا منابعی نظیر تصاویر قدیمی از اماکن شهری، مراکز گردشگری یا مشاهیر نیشابور، جهت غنای پورتال از طریق بارگذاری آنها اقدام فرمایید.  پیشاپیش از مساعدت و همکاری تان سپاسگزاریم.

بارگزاری فایل
فهرست