حاج حسین رباطی

پیشتازان توسعه نیشابور

  • حاج حسین رباطی

حاج حسین رباطی متولد سال ۱۳۲۴ در نیشابور است که از سال 1377 شمسی در ساخت بزرگترین افلاک نمای دنیا ( افلاک نمای خیام ) نقش اساسی داشته است.

آقای رباطی فعالیت خود را در سال 1345 در استان خراسان در شهر مشهد با ایجاد مرکز تهیه و توزیع قطعات یدکی موتور سیکلت و دوچرخه آغاز  و پس از مدت کوتاهی در سطح استان و کشور گسترش داد. وی طی سالهای 1345 الی 1365  با داشتن نمایندگی های رسمی فروش در داخل کشور و حق امتیاز برندهای خاص از کشورهای آلمان، فرانسه، هند، تایوان و چین ادامه و فعالیت خود را با تاسیس شرکتهای تولیدی موتور سیکلت با نامهای باسل، کسری خودرو، به پر موتور، نسیم سیکلت توس، آریا صنعت سمنان، آریانا و راکب ران،  گسترش داد. همچنین ایشان در سمت های  ریاست هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت تعاونی تهیه و توزیع استان خراسان و عضو هیات مدیره سندیکای تولید کنندگان موتور سیکلت ایران در سالهای متمادی بوده اند.

آقای رباطی علاوه بر فعالیت های گسترده خود در بخش صنعت و تجارت بین الملل و جهت تسهیل ارتباطات و امور بازرگانی در سال 1993 میلادی اقدام به تاسیس شرکت شیلکو اینترنشنال تریدینگ  (SHELLCO   INT  TRD  CO  ( L.L.C )) در کشور امارات متحده عربی در شهر دبی نمودند. و در سال 1375 سرمایه گذاری مشترکی را با سازمان عمران جزیره کیش آغاز و بزرگترین مجتمع تجاری را با نام مرکز تجاری کیش ایجاد و به بهره برداری رساندند.
از جمله  فعالیتهای توسعه ای ایشان به زادگاهش نیز می توان به حمایت مالی گسترده در احداث پروژه افلاک نمای خیام نیشابور اشاره کرد که این پروژه، بزرگترین مرکز ستاره شناسی و نجوم در خاورمیانه می باشد. ایشان هم اکنون به عنوان عضوی از هیات امنا و سرمایه گذار افتخاری توسعه افلاک نمای خیام محسوب می گردند.
آقای حسین رباطی در سال 1383 با هدف عمران و آبادانی جزیره زیبای کیش و با حمایت های سازمان ها و ارگانهای مرتبط در جزیره اقدام به خرید قطعه زمینی واقع در نوار سیاحتی، ساحلی نمودند که با لطف خدا و همت ایشان پروژه مسکونی بسیار زیبا که در خور و شایستگی جزیره زیبای کیش میباشد با نام برجهای طلایی کیش طراحی و به مرحله اجرا در آمد. در سال 1396 و با افتتاح برند سنتر کورش خدمتی نوین در عرضه برندهای برتر دنیا در جزیره کیش را شاهد بوده ایم.

خاطر نشان می گردد هتل هفت ستاره طلایی کیش در زمینی به وسعت 16 هزار مترمربع و در 10 طبقه ساخته می‌شود و دارای هزار اتاق با استانداردهای هتلهای 7 ستاره است و تنها هتل 7 ستاره ایران نیز محسوب می گردد.

آقای رباطی همچنین در ساخت چندین مرکز عام المنفعه و اجتماعی در جزیره کیش نظیر ساخت مدارس، مساجد و مراکز آموزشی نقش برجسته ای داشته اند و به حق یکی از خیرین به نام و درخشان کهن شهر نیشابور قلمداد می گردند. برای ایشان خیر دنیوی و اجر اخروی آرزومندیم.

پژوهشگر و همشهری گرامی درصورتی که اسناد و مطالب تکمیلی از مشاهیر و پیشتازان توسعه پورتال در اختیار دارید، خواهشمند است از صفحه

ارسال اسناد و تصاویر، آنها را برای ما ارسال فرمایید.

فهرست